Trabzon Havalimanı


Trabzon HavalimanıTrabzon Havalimanı İstasyonumuza Hoşgeldiniz

Samcity rent a car Trabzon Havalimanı Ofis'e hoşgeldiniz. Sizlere hızlı, kolay ve Samcity standartlarında hizmet vermekten ve yolculuğunuz süresince yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İyi yolculuklar dileriz.

 

İstasyon Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon Havalimanı'nda Araç Kiralama


Trabzon Havaalanında araç kiralamak o kadar kolay ve bir o kadar da pratiktir. Dakikalar içerisinde aracınız teslim alır, Karadeniz’in incisi olarak tabir edilen, eşsiz doğasıyla nefes kesen bir şehir Trabzon. Her mevsim yağışlarıyla meşhur olan şehir, farklı türden binlerce bitki çeşidiyle kuşatılmıştır. Sert bir iklime sahip olduğu için farklı türden ekonomik faaliyetlere açık değildir. Jeolojik oluşumu bakımından farklı kaynakları bir arada bulunduran Trabzon, doğanın mucizevi özelliklerini gözler önüne seriyor. Vadiler, yamaçlar, akarsular ve göller bakımından oldukça zengin olan şehirde Karadeniz iklimi hâkim olduğundan şehirde kışın kıyılar ve yakın alanlar yağışlı, orta ve yüksek bölgelerde ise karlar bulunur. Yazın ise yağışla birlikte nem de yükselir.

18 ilçesi bulunan Trabzon’un yaklaşık olarak 800.000’e yakın nüfusu bulunmaktadır. Cumhuriyet Dönemi’nden itibaren, eğitim ve öğretime çok destek veren şehirde, okullaşma oranı da oldukça yüksektir. Trabzon Teknik Üniversitesi sayesinde genç nüfusun da oranı fazla olduğu için şehir günün her saatinde dinamiktir.

Kültür varlığını el sanatlarında da konuşturan Trabzon’da telkâri ve bakır işi objeler, özel yapım bıçaklar, altın ve gümüş tellerin sarılmasından yapılan kazaziye işi kolye, küpe, bileklik tespih ve tespih püskülleri yapılıyor. 1. Dünya Savaşı döneminde şehirde 50’nin üzerinde kazaz sanatı icra eden dükkân varken şimdilerde sınırlı sayıdadır. El dokumacılığında her daim canlılığını korumayı başarmış Trabzon’da peştamallar, şallar, başörtüler, kuşaklar, yöresel kıyafetlere kadar birçok seçenek bulunuyor. Çarşıyı gezerken sıralı dükkânlardan kendinize ve sevdiklerinize peştamal alarak bu güzel şehre özgü bir hatıra ile ayrılabilirsiniz.

Zengin bir liman kenti olan Trabzon, mutfağıyla da ön plana çıkıyor. Günün her saatinde farklı tatları deneyimleme fırsatı bulacağınız Trabzon’da belli başlı yemekler arasında hamsi ile yapılan lezzetler bulunuyor. Kahvaltıları ve diğer tüm öğünleri ise mısır ekmeği süslüyor. Peynirinden tereyağına, etinden balığına kadar doğal lezzetiyle akıllarda kalacak Trabzon’da tüm yemekleri mis gibi doğası içinde yeme fırsatı buluyorsunuz. Özellikle tüm Türkiye’nin severek yediği bir yemek olan Akçaabat köfteside yine Trabzon’dan çıkmış bir lezzet.

Trabzon hakkında bilmeniz gereken bir diğer nokta da tertemiz havayı içinize çekebilmek için mutlaka yaylarına uğramanızdır. Tüm bir yılın yorgunluğunu attıracak kadar temiz havaya sahip olan Trabzon yaylalarında hem ruhunuz hem de bedeniniz dinleniyor. Trabzon halkı tarafından önemli bir yaşam biçimi haline gelen yaylalarda her yıl belirli zamanlarda şenliklerle de düzenleniyor. Sadece yaylalarında değil, şehrin her yerinde yılın çoğu zamanında mutlaka bir şenliğe denk gelebilir, yöresel lezzetleri tadıp horon edebilirsiniz. Biz Samcity rent a car olarak size en özel araçlarımızı ve hizmetimizi sunmaya çalışacağız.

 

Alış / Dönüş Bilgileri

Araç Teslim Alma ile İlgili Bilgi:

Samcity rent a car, Trabzon Havalimanı kavşağında hizmet vermekteyiz. Araçlarımız, havalimanı kavşağında yer alan otoparkta hazır olarak beklemektedir. Kısa süren kontrat açma işleminden hemen sonra aracınızı teslim alıp, yola çıkabilirsiniz.

Rezervasyon e-mail ve SMS konfirmelerinde ofis yetkilimiz ve cep telefonlarını bulabilirsiniz. Bu telefonlara 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.


Araç İade Etme ile İlgili Bilgi:

Kiralamış olduğunuz aracınızı, Trabzon Havalimanındaki otoparkımıza bırakabilirsiniz. Samcity rent a car personeli havalimanı kavşağındaki otoparkımızdan aracınızı teslim alırlar. Kontratınızda belirtmiş olduğunuz iade tarih ve saatlerinde değişiklik olması halinde yetkililerimizle mutlaka temas kurunuz.

 

Açılış / Kapanış Saatleri

  • Hafta içi: 7 Gün 24 Saat
  • Hafta Sonu: 7 Gün 24 Saat

 

İletişim Bilgileri

Trabzon Havalimanı Kavşağı

   +90 ( 362 ) 256 0066

    +90 ( 532 ) 737 2757

 

Bilgi Servisi

Trabzon şehir içi trafiği oldukça rahattır. Trabzon'da yol kenarlarının park işletmesi özeldir. Park edilen yerde mutlaka ödeme yapılması gerekir, aksi halde plakaya park bedeli ve cezası gönderilmektedir.


© 2019 | Samcity Rent A Car - Tüm Hakları Saklıdır.