Sinop Havaalanı


Sinop HavaalanıSinop Havaalanı İstasyonumuza Hoşgeldiniz

Samcity rent a car Sinop Havaalanı Ofis'e hoşgeldiniz. Sizlere hızlı, kolay ve Samcity standartlarında hizmet vermekten ve yolculuğunuz süresince yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İyi yolculuklar dileriz.

 

İstasyon Hakkında Genel Bilgiler

Sinop Havaalanı'nda Araç Kiralama


Sinop Havaalanında araç kiralamak o kadar kolay ve bir o kadar da pratiktir. Dakikalar içerisinde aracınız teslim alır, Karadeniz Bölgesi’nin orta bölümünde yer alan Sinop, Boztepe Burnu üzerine kurulmuştur. Doğal güzellikleri ile birlikte tarihî yapıları ile de dikkat çeken Sinop ili Karadeniz’in en uç noktasında bulunan Sinop şehir merkezinden denize girilebilecek nadir yerlerden biridir. 2017 nüfus verilerine göre Sinop’ta yaklaşık 207.427 kişi yaşamaktadır. Başta Merkez olmak üzere Boyabat, Ayancık, Gerze, Türkeli, Durağan, Dikmen, Erfelek ve Saraydüzü ile birlikte 9 ilçesi bulunmaktadır. Nüfusun en yoğun olduğu ilçe Merkez, en az olduğu ilçe ise Saraydüzü’dür. Karadeniz Bölgesi’nin tek doğal limanı olan Sinop eski çağlarda birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 
Karadeniz ikliminin hâkim olduğu Sinop yılın büyük bir bölümü yağışlı ve nemlidir. Mevsimler arası sıcaklık farkının fazla olmadığı şehrin en önemli özelliklerinden biri devamlı rüzgârlı olmasıdır. Güney ve iç kesimlere inildikçe Karadeniz iklim özelliklerinin etkisi azalır ve sıcaklık düşer. Yılın her mevsimi yağışlı olduğu için bitki örtüsü oldukça zengindir. İl topraklarının %60’ı orman ve fundalıklarla kaplıdır. Çam, meşe, köknar, gürgen, karaçam, kızılcık bölgede en sık görülen ağaç türleri arasındadır. Güneye doğru inildikçe iklim kuraklaşmaya başladığı için zengin bitki örtüsü yerini bozkıra bırakır.
 
Boyabat ilçesi pirinci ile ünlüdür. Sinop yaylalarında hayvancılık yapılmaktadır. Sığır, koyun, kıl keçisi yetiştiriciliğinin yanı sıra arıcılık da yapılmaktadır. Balıkçılık ise kıyı kesiminde yaşayan halkın geçim kaynağıdır. Hamsi, lüfer, mezgit, barbunya, palamut, çinekop, lüfer en çok avlanan balıklar arasında sayılabilir. İl topraklarının engebeli oluşu, ulaşım zorluğu ve Sinop limanının yetersiz olması nedeniyle sanayide istenen büyüme gerçekleşememiştir. Kentte kereste, tuğla-kiremit, gıda ve cam sanayi kuruluşları bulunmaktadır.
 
Sinop’u diğer illerden farklı kılan bir diğer özelliği ise TÜİK’in araştırmalarına göre Türkiye’nin en mutlu şehri seçilmiş olmasıdır. Sağlık ve altyapı yapı özellikleri bakımından birçok şehrin gerisinde kalmasına rağmen en mutlu insanların Sinop’ta yaşadığı araştırma sonu ortaya çıkmıştır. Sinop ile ilgili öne çıkan bir diğer detay ise trafik lambası bulunmayan tek şehir olmasıdır... Biz Samcity rent a car olarak size en özel araçlarımızı ve hizmetimizi sunmaya çalışacağız.


 

Alış / Dönüş Bilgileri

Araç Teslim Alma ile İlgili Bilgi:

Samcity rent a car, Sinop Havalimanı kavşağında hizmet vermekteyiz. Araçlarımız, havalimanı kavşağında yer alan otoparkta hazır olarak beklemektedir. Kısa süren kontrat açma işleminden hemen sonra aracınızı teslim alıp, yola çıkabilirsiniz.

Rezervasyon e-mail ve SMS konfirmelerinde ofis yetkilimiz ve cep telefonlarını bulabilirsiniz. Bu telefonlara 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.


Araç İade Etme ile İlgili Bilgi:

Kiralamış olduğunuz aracınızı, Sinop Havaalanındaki otoparkımıza bırakabilirsiniz. Samcity rent a car personeli havalimanı kavşağındaki otoparkımızdan aracınızı teslim alırlar. Kontratınızda belirtmiş olduğunuz iade tarih ve saatlerinde değişiklik olması halinde yetkililerimizle mutlaka temas kurunuz.

 

Açılış / Kapanış Saatleri

  • Hafta içi: 7 Gün 24 Saat
  • Hafta Sonu: 7 Gün 24 Saat

 

İletişim Bilgileri

Sinop Havaalanı Ofis

Sinop Havalimanı Kavşağı

   +90 ( 362 ) 256 0066

    +90 ( 532 ) 737 2757

 

Bilgi Servisi

Sinop şehir içi trafiği oldukça rahattır Genel bilgilerde belirttiğimiz gibi ‘’Trafik lambası bulunmayan tek Şehir’dir.’’ Sinop'da yol kenarlarının park işletmesi özeldir. Park edilen yerde mutlaka ödeme yapılması gerekir, aksi halde plakaya park bedeli ve cezası gönderilmektedir.

© 2019 | Samcity Rent A Car - Tüm Hakları Saklıdır.