İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanıİstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İstasyonumuza Hoşgeldiniz

 

Samcity rent a car İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Ofis'e hoşgeldiniz. Sizlere hızlı, kolay ve Samcity standartlarında hizmet vermekten ve yolculuğunuz süresince yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İyi yolculuklar dileriz.

 

İstasyon Hakkında Genel Bilgiler

 

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI HAKKINDA

 

2001 yılında hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olma özelliğini taşıyor. Pendik ilçesinde bulunan havalimanı, yılda 25 milyonun üzerinde yolcu ağırlıyor.

 

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NDAN ULAŞIM

Havalimanının güneyinde D100, kuzeyinde ise E80 kara yolları bulunuyor. D100 sayesinde Kadıköy, Üsküdar gibi ilçelere ulaşabiliyor ya da Avrasya Tüneli’ni kullanarak Avrupa Yakası’na geçebiliyorsunuz. Eğer E80’i kullanacaksınız Ümraniye’den geçip iki kıtayı birbirine bağlayan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne varabiliyorsunuz.

İstanbul Rehberi

İstanbul’da geçmiş yüzyılları sizinle buluşturacak bir tarihi birikim ve muhteşem manzaralar var. Farklı kültürleri bir araya getiren bir metropol olan İstanbul’da gezilmesi çok yer, yapılması gereken çok şey var.

Üsküdar:

İstanbul’un sahil kesimindeki ilçelerden biri olan Üsküdar hem tarihiyle hem de manzarasıyla büyüleyen bir nokta. Merkezde Kız Kulesi, Kuzguncuk’ta samimi bir atmosfer, Beylerbeyi semtinde Beylerbeyi Sarayı ve Çengelköy’de hoş manzaralar Üsküdar sınırları içerisinde sizi bekleyenler. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Üsküdar merkeze yaklaşık 40 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.

Sultanahmet:

İstanbul’un en eski yerleşim noktalarından biri olan Sultanahmet’te gezeceğiniz çok sayıda tarihi yapı var. Osmanlı Devleti’nin evi Topkapı Sarayı, şehrin en ünlü camilerinden Sultanahmet Camii, Bizans döneminden günümüze armağan Yerebatan Sarnıcı ve dünyaya örnek olan yapı Ayasofya Sultahmet’te gezilecek yerler arasında. Eğer daha uzun bir tarihi yolculuğa çıkmak isterseniz İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bu yoğun gezi temposunda dinlenmeye ihtiyacınız olursa da durağınız Gülhane Parkı olmalı. Üsküdar merkezden Sultanahmet Meydanı’na ulaşmak için yaklaşık 15 kilometrelik bir yol katetmeniz gerekiyor.

Galata ve Karaköy:

Sultanahmet keşfinden önce ya da sonra Galata ve Karaköy’e gidip şehrin farklı bir yüzünü görebilirsiniz. Galata Kulesi’nde tarihle buluşup Karaköy’de muhteşem bir manzaranın tadını çıkarabilir ve meşhur Karaköy sokaklarında bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz. Sultanahmet Meydanı’ndan Galata Kulesi’ne yaklaşık 5 kilometrelik bir sürüşün ardından ulaşabilirsiniz.

 

 

Alış / Dönüş Bilgileri

 

Araç Teslim Alma ile İlgili Bilgi:

Samcity rent a car, Harmandere Mahallesi Eski Ankara Caddesi No : 431 Pendik/İSTANBUL adresinde hizmet vermekteyiz. Araçlarımız, havalimanında yer alan otoparkta hazır olarak beklemektedir. Kısa süren kontrat açma işleminden hemen sonra aracınızı teslim alıp, yola çıkabilirsiniz.

Rezervasyon e-mail ve SMS konfirmelerinde ofis yetkilimiz ve cep telefonlarını bulabilirsiniz. Bu telefonlara 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.


Araç İade Etme ile İlgili Bilgi:

Kiralamış olduğunuz aracınızı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkımıza bırakabilirsiniz. Samcity rent a car personeli havalimanı otoparkımızdan aracınızı teslim alırlar. Kontratınızda belirtmiş olduğunuz iade tarih ve saatlerinde değişiklik olması halinde yetkililerimizle mutlaka temas kurunuz.

 

Açılış / Kapanış Saatleri

 

  • Hafta içi: 7 Gün 24 Saat
  •  
  • Hafta Sonu: 7 Gün 24 Saat

 

İletişim Bilgileri

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

 

Harmandere Mahallesi Eski Ankara Caddesi No : 431 Pendik/İSTANBUL

 

   +90 ( 362 ) 256 0066

 

    +90 ( 532 ) 737 2757

 

© 2019 | Samcity Rent A Car - Tüm Hakları Saklıdır.